administrace

Další položky:

Něco málo o naší školce ...

Školka je dvoutřídní; její kapacita se v loňském školním roce zvýšila na 45 dětí. Nachází se v ryze vesnickém prostředí. Toho se snažíme využívat ve své výchovné činnosti. Učíme děti vnímavosti a citlivosti k přírodě, k úctě a toleranci ke všemu živému i neživému, ale také je seznamujeme s venkovskými tradicemi a s možnostmi života na vesnici.

V letošním roce budou třídy věkově smíšené. Důvodem je 26 dětí v posledním roce předškolního vzdělávání, 14 dětí čtyřletých a 6 dětí tříletých, z toho 2 jsou přijaté na sdílené místo..

Oba třídní kolektivy jsou spolu hodně provázány, a to zejména při pobytech venku, pravidelných hudebních chvilkách a častých společných činnostech. To umožňuje "předškolákům" být mladším dětem vzorem, učit se při tom ohleduplnosti a trpělivosti, což pomáhá budovat jejich sociální a emoční kompetence.

Jedním z nejdůležitějších cílů naší práce je navozování a udržování přátelského, kamarádského a tvořivého ovzduší, kde se cítí dobře všichni ti, kdo do naší školky přicházejí – především děti, ale i rodiče a personál mateřské školy.

Aby dětem nic nechybělo, o to se starají ....:

Jana Štěpánková - ředitelka; učitelka ve třídě Broučků

Lucie Čermáková Vottová - zástupkyně ředitelky; učitelka ve třídě Berušek